Policjanci ruchu drogowego świdnickiej komendy apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na utrzymujące się w "naszym" powiecie gęste mgły. Pamiętajmy, że w takich warunkach prędkość dopuszczalna przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną, dlatego dostosujmy ją do panujących warunków. Zwracajmy także uwagę na pieszych, którzy będą mniej widoczni.

Zwracamy się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Gęsta  mgła, która pojawiła się dziś na drogach naszego powiatu, w znacznym stopniu ogranicza widoczność, co negatywnie wpływa na prowadzenie samochodu. W tak ograniczonych warunkach ciężej jest dostrzec zagrożenie na drodze. Trudno, ocenić odległość oraz prędkość innych pojazdów, jak również pieszego czy cyklistę.  Pamiętajmy że, w takich przypadkach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Jazda we mgle nie jest łatwa, tym bardziej, gdy zamierzamy wyprzedzić lub ominąć inny pojazd.

W takich warunkach nie należy się sugerować ograniczeniami podanymi przez znaki, powinniśmy jechać znacznie wolniej. Warto w tym okresie szczególnie zadbać o stan techniczny świateł w pojeździe.

Szczególną uwagę należy zwrócić na pieszych, gdyż  są oni praktycznie niewidoczni.

Piesi natomiast powinni wykazać się rozwagą i świadomością, że są jeszcze bardziej niewidoczni i nawet w obszarze zabudowanym powinni korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób wpływają na ich bezpieczeństwo.

mł. asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy KPP Świdnica