Funkcjonariusze Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 21-letniego kierującego u którego przeprowadzone badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem środków odurzających, ponadto mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie ich zapas.

24 marca około godziny 19.00 funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Renault. Styl jazdy kierowcy był nerwowy i nipewny. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania i szybko też ją poznali.Z pojazdu mężczyzny wydobyła się charakterystyczna woń marihuany. A przy 21-letnim kierowcy ujawniono kilka porcji suszu koloru brunatno-zielonego, które poddano testom. Badanie potwierdziło, ze jest to marihuana. Mężczyznę natomiast poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy.  Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oficer Prasowy KPP Świdnica

mł. asp. Magdalena Ząbek