W trudnej sytuacji życiowej pomógł ci funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy? Teraz możesz to odwzajemnić zgłaszając jego kandydaturę w konkursie „Policjant, który mi pomógł”. Inicjatorem plebiscytu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Na zgłoszenia organizatorzy plebiscytu czekają do 31 maja.

Pierwsza edycja konkursu zorganizowana została w 2008 roku. Od tego czasu wyłoniono kilkudziesięciu laureatów zasługujących w ocenie społeczeństwa na szczególną pochwałę. Byli to funkcjonariusze reprezentujący zarówno służbę prewencyjną, jak i kryminalną.

Istotą konkursu jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji informuje, że procedura zgłaszania policjantów do obecnej edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” trwa do 31 maja 2023 r. Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Laureatów konkursu wybierze specjalna komisja, w skład której wejdą zwycięzcy ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbędzie się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl. Poniżej można pobrać regulamin oraz formularze zgłoszenia.

mł. asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy KPP Świdnica

Pliki do pobrania

  • 1.42 MB
  • 747.24 KB
  • 300.52 KB