Dzieci z Przedszkola Językowego AbraCadabra w Świdnicy odwiedziły miejscowych policjantów. W trakcie wizyty maluszki zwiedziły budynek komendy oraz zobaczyły z bliska jak pracują policjanci.

Jak wygląda komenda Policji od środka? Kto w niej pracuje? W jaki sposób bezpiecznie spędzać czas? Podczas wizyty na te i jeszcze inne pytania odpowiadał młodszy aspirant Michał Rzepecki.

Głównym celem wizyty najsłodszych z Przedszkola Językowego AbraCadabra w Świdnicy było poznanie jednostki Policji przy ulicy Jagiellońskiej 23 w Świdnicy i pracujących tam osób. Dzieci z zaciekawieniem oglądały różne pomieszczenia, a w rolę przewodnika po całej komendzie wcielił się młodszy aspirant Michał Rzepecki

Oprócz możliwości obejrzenia od kuchni codziennego życia komendy, najmłodsi mieli możliwość obejrzenia z bliska pracy technika kryminalistyki, który opowiedział, czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady. Każdy przedszkolak otrzymał także na pamiątkę kartę z odciskami własnych linii papilarnych, które sam zabezpieczył.

W trakcie spotkania dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek