Okres jesienny, czy zimowy to czas kiedy rzadziej spędzamy czas na działkach czy w ogrodach. Jest to też pora wielkich porządków. Pamiętajmy jednak o właściwym zabezpieczaniu altanek przed włamywaczami. Oto kilka porad jak to zrobić.

Zadbajmy, by nasza działka czy ogród nie były narażone na zniszczenie czy kradzież - pamiętajmy, aby nie zostawiać w altankach czy pomieszczeniach gospodarczych przedmiotów wartościowych bez nadzoru.

Sprzęt elektryczny, elektroniczny, kuchenki czy butle gazowe powinniśmy za każdym razem przenosić w bardziej bezpieczne miejsce, np do zamkniętej piwnicy w miejscu zamieszkania.

Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne.

Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym.

Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto się z nimi skontaktować. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Oczywiście wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny danej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
asp. Magdalena Ząbek