Dostałeś mandat i chcesz zapłacić od razu? To żaden problem. Przypominamy, że każdy patrol ruchu drogowego świdnickiej komendy wyposażony jest w terminal płatniczy. Dzięki temu za mandat można zapłacić kartą na miejscu.

W dzisiejszych czasach płatności bezgotówkowe przy użyciu karty to już codzienność. Niemal każdy z nas posiada konto z kartą płatniczą, dlatego w ramach udogodnienia dla osób na które nałożony został mandat- radiowozy drogówki ze Świdnicy, tak jak i w całym kraju są wyposażone w mobilne terminale płatnicze.

Urządzenia pozwalają na bezgotówkowe uiszczanie grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego w miejscu kontroli drogowej kartą płatniczą. Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców. Cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala.

Osoby, które nie zdecydują się na płatność na miejscu, tak jak wcześniej, otrzymują mandat kredytowy, który należy opłacić w ciągu 7 dni — przelewem.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek