10.11.20223r. godz.1610 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzn spożywających wódkę i piwo na ulicy Wewnętrznej przy Wieży Ratuszowej. Skierowani na miejsce strażnicy przerwali imprezę karząc mężczyzn mandatami karnymi.

10.11.2023r. godz.1916 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na trawniku u zbiegu ulic Łukasińskiego i Esperantystów. Na miejsce skierowano patrol. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. W związku z faktem, że nietrzeźwy posiadał obrażenia ręki na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

12.11.2023r. godz.1731 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwych osób śpiących na klatce schodowej budynku przy ulicy Siostrzanej. Osoby te dodatkowo poważnie zanieczyściły to miejsce. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna i kobieta zostali ukarani mandatami w kwocie po 500 złotych.

14.11.2023r. godz.949 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego zapadliska na ulicy Parkowej. Patrol straży miejskiej zabezpieczył zapadlisko „pachołkami”. Informacja o sytuacji została natychmiast przekazana do zarządcy drogi. O godzinie 13.00 miejsce to zostało przejęte przez wodociągi, które po ustaleniu przyczyn podmycia przystąpią do usuwania awarii.

15.11.2023r. godz.400 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Bystrzyckiej dotyczące załączania się alarmu w jednej ze zlokalizowanych tam hurtowni. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ustalono firmę ochrony, która zabezpieczała ten obiekt. Dyżurny straży przekazał informację o zaistniałej sytuacji do dyspozytora ochrony, który skierował tam swój patrol. Okazało się, że załączanie alarmu było spowodowane awarią systemu.

15.11.2023r. godz.1700 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na klatce schodowej przy ulicy Kozara-Słobudzkiego. Osoba ta zanieczyściła klatkę schodową, czuć od niej było bardzo nieprzyjemny zapach. Na miejsce skierowano patrol wspólny Straży Miejskiej i Policji. Okazało się, że jest to Artur S., osoba bezdomna, notorycznie naruszająca porządek prawny. W toku prowadzonych czynności ustalono, że jest on poszukiwany. Został zatrzymany i przekazany do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.