17.03.2022r. godz.1138 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w jednej z bram przy ulicy Długiej. Patrol straży miejskiej wyjaśnił obowiązujące zasady spożywania alkoholu w miejscach publicznych i ukarał obu mężczyzn mandatami karnymi.

17.03.2023r. godz.1707 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol na terenie dworca autobusowego Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol zastał tam Dariusza S., osobę bezdomną. Mężczyzna był poszukiwany przez Policję celem odbycia kary aresztu. Trafił on do Policyjnej Izby Zatrzymań a po wytrzeźwieniu do aresztu w celu odbycia kary z wniosku straży miejskiej.

19.03.2023r. godz.1155 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji miejskiej przy Placu Drzymały. Na miejscu strażnicy zastali nietrzeźwego Dariusza F., bezdomnego, który był doskonale znany w związku z notorycznym naruszaniem norm prawnych. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym za swe zachowanie został ukarany przez sąd karą 6 dni aresztu.

20.03.2023r. godz.1635 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku ulicy Kotlarskiej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który zlokalizował wskazaną osobę. Był to nietrzeźwy bezdomny, który przewrócił się i uskarżał na dolegliwości związane z upadkiem. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został zabrany do szpitala „Latawiec”.

20.03.2023r. godz.2154 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki ulicy Mieczysława Kozara-Słobudzkiego. Kobieta prosiła o pilną interwencję, gdyż w bramie budynku awanturował się jakiś pijany mężczyzna i głośno krzyczał. Już po kilku minutach osoba ta zadzwoniła prosząc o odwołanie interwencji, gdyż okazało się, że pod bramą awanturował się jej syn i sprawę załatwiła we własnym zakresie.