Mimo tego, że policjanci skutecznie eliminują piratów drogowych, to wciąż pojawiają się tacy, którzy nie licząc się z czyimś życiem, sieją śmierć na naszych drogach. Szaleńcze szarże tych nieodpowiedzialnych kierowców coraz częściej nie uchodzą im płazem. Wszystko to za sprawą nagrań z prywatnych kamer samochodowych, które trafiają w ręce funkcjonariuszy. Ich właściciele byli świadkami mrożących krew w żyłach drogowych ekscesów, które o mało nie zakończyły się tragedią.

 

obejrzyj ku przestrodze - NIE SIEJ ŚMIERCI NA DRODZE. ZWOLNIJ, UWAŻAJ I ŻYJ!

źródło Policja Lubelska

 

 

DYSKRYPCJA DO FILMU

Deskrypcja tekstowa filmu
Na początku filmu pokazany jest biało - czerwony napis: nie siej śmierci na drodze...”. Później pokazywane są nagrania z kamer samochodowych i systemów monitoringu:
1. Czarny pojazd jadący drogą ekspresową zjeżdża na prawy pas, gdyż z naprzeciwka jedzie pod prąd pojazd koloru czerwonego.
2. Na drodze widoczny jest pojazd koloru czarnego, który w trakcie manewru wyprzedzania zjeżdża na poboczy, aby uniknąć zderzenia czołowego.
3. Na zakręcie pojazd koloru czarnego wyprzedza pojazd, a z naprzeciwka jedzie inny samochód.
4. Na drodze widoczny jest pojazd koloru białego, który wyprzedza pojazd ciężarowy. Pojazd, w którym zainstalowana jest kamera samochodowa zjeżdża na poboczy, aby uniknąć zderzenia czołowego.
5. Osoba, która weszła na przejście dla pieszych jest potrącona przez pojazd osobowy.

Pojawia się biało czerwony napis: stop agresji drogowej. Ponownie pokazywane są nagrania z kamer samochodowych i systemów monitoringu:
1. Pojazd koloru szarego jadąc pasem do skrętu w lewo wyprzedza inny pojazd.
2. Pojazd koloru czarnego wyprzedza inny samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.
3. Pojazd koloru białego, który wyprzedza inny samochód. Pojazd, w którym zainstalowana jest kamera samochodowa zwalnia i zatrzymuje się, aby uniknąć zderzenia czołowego.
4. Mężczyzna przechodzący z dzieckiem przez oznakowane przejście dla pieszych gwałtownie chwyta dziecko, aby uniknąć potrącenie przez jadący z dużą szybkością samochód osobowy.
5. Pojazd osobowy koloru czarnego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej o mało nie zderza się z innym pojazdem ten aby uniknąć zderzenia zjeżdża na chodnik.
6. Pojazd wjeżdża na rondo przez które przejeżdża środkiem i wybija się do góry spadając później na jezdnię.
7. Samochód wpada w poślizg i bokiem pojazdu potrąca jadącego drogą rowerzystę.
Pojawia się biało czerwony napis: zwolnij. uważaj. żyj.
Pojawia się logo Lubuskiej Policji.

Film https://youtu.be/Pr6vTjhnK80