TOP 5 legendarnych kierowców Formuły 1

Formuła 1 jest nazywana królową sportów motorowych. Każdego roku zmagania zawodników na torach całego świata śledzą miliony widzów i emocjonują się zapierającymi dech w piersiach mijankami. Czy zastanawiałeś się kiedyś, kim są najwybitniejsze postacie w historii tej dyscypliny? Oto zestawienie TOP 5 legendarnych kierowców Formuły!

Dlaczego Formuła 1 jest tak emocjonująca?

Na początek warto się jednak zastanowić nad fenomenem Formuły 1. Dlaczego jest ona dla ludzi aż tak emocjonująca? Przede wszystkim dostarcza ona solidny zastrzyk adrenaliny. Oglądanie bolidów pędzących ponad 250 km/h potrafi skutecznie podnieść tętno widza. To także niesamowity pojedynek indywidualny zawodników, a także wyścig technologiczny konstruktorów poza torem.

Juan Manuel Fangio

Jeśli mowa o wielkich postaciach Formuły 1 to jednym z pierwszych wielkich był Juan Manuel Fangio. Argentyńczyk całkowicie zdominował rywalizację na torach w latach 50. XX wieku. W ciągu ośmiu sezonów aż pięciokrotnie zdobywał on tytuł mistrza świata. Co ciekawe – dokonywał tego, jeżdżąc aż dla czterech różnych ekip. Ponad 45% wyścigów z jego udziałem kończyło się zwycięstwem, co może robić wrażenie.

Alain Prost

Kolejnym wielkim kierowcą był z całą pewnością Alain Prost. Francuz to czterokrotny mistrz świata, który na podium zakończył aż 106 wyścigów Formuły 1. W ciągu swojej kariery jeździł on dla takich zespołów jak Ferrari, Renault i McLaren. Tym, co wyróżniało Prosta na torach wyścigowych były nie tylko jego umiejętności jazdy, ale także charakterystyczna uroda, która była spowodowana kilkukrotnie złamanym nosem.

Ayrton Senna

Wielkim rywalem Prosta z torów był Ayrton Senna. Przez większość ekspertów rywalizacja tych dwóch zawodników uznawana jest za najbardziej zaciętą w historii Formuły 1. Rywalizacja ta zakończyła się tragicznie, ponieważ w 1994 roku Brazylijczyk uległ wypadkowi na torze Imola we Włoszech, w wyniku którego stracił życie. Był on jednak bez wątpienia jednym z najwybitniejszych kierowców w historii.

Michael Schumacher

Zawodnikiem znacznie bliższym naszych czasów jest Michael Schumacher. Jest to żywa legenda Formuły 1. Posiada on na swoim koncie aż 7 tytułów mistrzowskich, a także jest rekordzistą pod kątem liczby trofeów zdobytych z rzędu. Większość swojej kariery spędził, jeżdżąc dla Ferrari, jednak po powrocie do stawki należał do teamu Mercedesa. Swoją bogatą karierę zakończył on w 2012 roku.

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton to jedyny nadal aktywny zawodnik w zestawieniu. Brytyjczyk podobnie jak Schumacher ma na swoim koncie 7 tytułów mistrzowskich. Jest również rekordzistą świata pod kątem wygranych wyścigów Grand Prix Formuły 1. Obecnie jest on kierowcą Mercedesa. Chcesz obstawiać wyścigi z udziałem Lewisa? Najlepszy bukmacher do typowania wyników Formuły 1 to bez wątpienia ETOTO. Sprawdź, co ma do zaoferowania!