Świdnicka policja przerwała nielegalny pobór prądu, zatrzymano sześciu złodziei
Świdnica staje na przeciwko nielegalnym praktykom. W ostatnich dniach policja razem z pracownikami lokalnej firmy energetycznej zatrzymała sześć osób podejrzanych o kradzież energii elektrycznej.
  1. Zatrzymano sześć osób za nielegalne podłączenia do sieci elektrycznej.
  2. Podłączenia omijały legalne urządzenia pomiarowe, co jest przestępstwem.
  3. Osoby te narażały siebie i innych na niebezpieczeństwo pożaru oraz porażenia prądem.
  4. Za kradzież energii grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

W ramach działań prewencyjnych, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą współpracując z przedstawicielami firmy energetycznej, skontrolowali kilka mieszkań w naszym mieście. W trakcie tych działań, odkryto nielegalne przyłącza elektryczne, które ominęły urządzenia pomiarowe, pozwalając na nieautoryzowany pobór prądu.

Te nielegalne działania nie tylko naruszają prawo, ale również stwarzają realne zagrożenie dla życia i mienia mieszkańców. Uszkodzone instalacje mogą prowadzić do poważnych awarii, w tym pożarów i porażeń prądem. To przestroga dla wszystkich, by nie lekceważyć bezpieczeństwa i przestrzegać prawa.

Zgodnie z polskim prawem, kradzież energii elektrycznej traktowana jest jako poważne przestępstwo. Osoby przyłapane na takich praktykach muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, włączając w to możliwość pozbawienia wolności na okres do 5 lat oraz obowiązek zapłaty wysokich grzywien, które mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. To powinno być jasnym sygnałem dla potencjalnych sprawców, że takie działania nie są tolerowane w naszym społeczeństwie.

Warto pamiętać, że nielegalne przyłącza elektryczne to nie tylko naruszenie prawa, ale także poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Każdy przypadek nielegalnego poboru energii jest traktowany bardzo poważnie, a odpowiednie służby są zawsze gotowe interweniować, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom.


Policja Świdnica