15.02.2019r. o godz. 15:55 operator monitoringu miejskiego zauważył, iż wyjazd z Rynku przez ulicę Grodzką został zablokowany przez kierowcę pojazdu marki Renault. W związku z awarią zapory przy ulicy Kotlarskiej, był to jedyny wyjazd z tego rejonu. Skierowany na miejsce patrol straży miejskiej szybko odblokował Rynek. Za spowodowanie utrudnień w ruchu kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 100 zł.

16.02.2019r. o godz. 16:20 mieszkaniec ul.Leśnej zgłosił do Straży Miejskiej, że z komina jednego z budynków wydobywa się czarny, bardzo gryzący dym. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny, który stwierdził, że doszło do zapalenia się sadzy w kominie. Akcje gaśniczą przeprowadziła jednostka Państwowej Straży Pożarnej. Straż Miejska zabezpieczyła rejon akcji.

17.02.2019r. o godz. 5:10 operator monitoringu miejskiego zauważył w holu dworca PKP grupę czterech mężczyzn, którzy zamiast porannej kawy raczyli się trunkami dość wątpliwej jakości. Biesiada na dworcu zakończyła się dość szybko. Jedna osoba została ukarana mandatem karnym, pozostali degustatorzy za czyn swój odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

20.02.2019r. o godz.16:58 obsługa monitoringu miejskiego zauważyła w Zaułku Kupieckim wyjątkowo naganne zajście. Mężczyzna, którego stan wskazywał na stan upojenia alkoholowego załatwił swoje potrzeby fizjologiczne bezpośrednio na chodniku, pomimo iż w pobliżu znajdują się toalety publiczne. Przyczyny swojego zachowania sprawca wykroczenia będzie wyjaśniał przed sądem.


(K.G)

Oprawę graficzną do powyższych informacji zapewnił Marek Bachmatiuk, nasz kolega, strażnik miejski z Wałbrzycha