Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego, który zdecydował się na jazdę pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 25-latkowi za to przestępstwo grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

8 marca br na terenie miasta Świdnicy  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Daewoo Lanos. Podczas kontroli drogowej 25-latek  nie posiadał przy sobie blankietu prawa jazdy uprawniającego do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzili jego dane w systemach policyjnych. Wtedy okazało się, że nie posiada on prawa jazdy ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a na jazdę zdecydował się, mimo sądowego zakazu. 
 
Teraz 25-latek odpowie za popełnione przestępstwo. 
 
Oficer Prasowy KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.