Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Opel – abonament na nowy samochód

Nowy samochód bez większej inwestycji i wydawania dużej sumy pieniędzy? Tak, to jak najbardziej możliwe dzięki ofercie wynajmu długoterminowego samochodów. Wiele firm, które się takim wynajmem zajmuje, oferują w swojej ofercie głównie opla w abonamencie, na przykład: https://hlscars.pl/wynajem-dlugoterminowy-opel/. Zapewne dlatego, że to marka sprawdzona i powszechnie dostępna na rynku, a przy okazji lubiana przez wielu użytkowników. Nie da się ukryć, że jest to również jeden z najbardziej ekonomicznych samochodów, zarówno jeśli chodzi o zakup, jak i o wynajem, więc wiele osób, które myśli o rozwiązaniu jakim jest samochód w abonamencie, decyduje się właśnie na opla. Wynajem jest najczęściej sporo tańszy niż w przypadku innych marek, choć oczywiście wszystko zależy od konkretnego modelu. Z drugiej strony, być może myślimy, że jeśli już wynajmować auto, to może coś fajniejszego, bardziej urozmaiconego, na zakup czego nigdy nie moglibyśmy sobie pozwolić. Oczywiście, również można to zrobić, chociaż trzeba pamiętać, że w przypadku takiego bardziej luksusowego lub sportowego samochodu, abonament będzie na pewno sporo wyższy, niż w przypadku tak popularnego opla na abonament.

Jakie modele tego samochodu znajdziemy w ofercie firm wypożyczających samochody? Wybór jest dosyć duży. Wśród najbardziej popularnych modeli znajdą się na pewno Jednak zdecydowanym faworytem największej liczby użytkowników jest opel astra. Abonament na ten samochód nie jest wysoki i pewnie dlatego jest jednym z najczęściej wybieranych modeli. Poza tym, pewnie niejeden czuje sentyment do tego modelu, kojarzącego się z czasami młodości i różnymi przygodami i podróżami w nim odbytymi. Teraz oczywiście model ten nieco się zmienił i jest bardziej nowoczesny, jednak wciąż zawiera w sobie standardowe klasyczne elementy, które na pewno przyciągną jego miłośników. Wynajem długoterminowy opla jest więc jak najbardziej korzystny. W przypadku wspomnianego wyżej, najbardziej popularnego, opla astry, abonament waha się zazwyczaj w granicach 500-550 zł miesięcznie. Jest to cena brutto zawierająca w sobie wszystkie niezbędne opłaty i podatki (cena netto waha się pomiędzy 400-450 zł). Oczywiście, trzeba pamiętać, że zazwyczaj przy aucie na abonament, oplu, czy jakimkolwiek innym modelu, trzeba uiścić opłatę startową, która jest często równowartością miesięcznego abonamentu lub kosztem wynoszącym 10% wartości samochodu.

Jeśli chodzi o opel-abonament, kalkulator pozwalający na przeliczenie realnych kosztów, ewentualnego dodatkowego ubezpieczenia i innych opłat, zazwyczaj znajduje się na stronie firmy lub możemy znaleźć go na innych ogólnodostępnych stronach. Dzięki temu wiemy ile realnie wyniesie nas całkowity koszt opla na abonament i czy faktycznie będzie to opłacalne jeśli porównamy tę cenę z kosztem zakupu nowego auta. Zdecydowanym plusem jest fakt, że przy jego wynajmie, nie płacimy całej kwoty na raz, tak jak w przypadku zakupu, a w obu przypadkach możemy cieszyć się zupełnie nowym autem, które świeżo wyjechało z magazynu. Jeśli chodzi o auto na abonament, opel oferuje nam możliwość późniejszego jego wykupienia, po skończeniu czasu trwania umowy. Jeśli więc stwierdzimy, że to auto dla nas, możemy je na przykład po roku wykupić. A jeśli nie, możemy zdecydować się na wynajem innego, bardziej odpowiedniego auta. Tak więc możemy cieszyć się różnymi markami, czy modelami samochodów, używając ich przez rok, czy pół, a później wymieniając na coś nowego. Jeśli zdecydujemy się na opla, wynajem długoterminowy może trwać właśnie taki okres czasu, a później możemy zdecydować co dalej.