Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Jak urządzić stylowy sypialnie w trzech krokach?

Aranżacja sypialni ma bardzo duże znaczenie. Choć to pomieszczenie kojarzy się głównie z wypoczynkiem to jednak nie można zapominać o jego estetyce. Dlatego warto zachować balans pomiędzy stylem i ergonomią, a najlepiej połączyć je tworząc pomieszczenie, które zachwyca. W dzisiejszym wpisie doradzimy wam jak urządzić sypialnie w trzech krokach.

Krok 1: wybór łóżka

Zacznijmy od serca każdej sypialni. A jest nim na pewno łóżko. Ale jaki model wybrać, gdy wybór jest tak duży? Oczywiście taki, który do was przemawia, czyli was zachwyca i przyciąga waszą uwagę. Ciekawym wyborem na pewno jest łóżko tapicerowane, które jest reprezentacyjne, ale i wpisuje się w stylistykę glamour. Alternatywą dla niego i można wręcz powiedzieć, że totalnym przeciwieństwem jest łóżko minimalistyczne, czyli to wykonane z drewna. Pamiętajcie, że drewno nie jest nudnym materiałem, a to za sprawą sęków i słoi, które tworzą unikalny rysunek drewna. Drewniane łóżko lepiej też sprawdzi się jeżeli kubatura pomieszczenia nie jest za duża.

Krok 2: wybór mebli

Czas przejść do wyboru mebli. Tutaj z kolei powinniście pamiętać, że lepiej zrezygnować z dużych i masywnych meblościanek, na rzecz mebli wolnostojących. Należy wybrać takie, które rzeczywiście są niezbędne. Może to być komoda, w której możecie umieścić bieliznę. Zaś na blacie umieścić ulubione bibeloty czy ramki ze zdjęciami. Oczywiście to nadal nie wszystko, bo jeżeli nie macie osobnego pomieszczenia garderobianego to polecamy szafę na wymiar umieszczoną właśnie w sypialni. Przyda się też toaletka wraz z wygodnym krzesłem. Pamiętajcie, że lepiej wybierać meble posadowione na lekkich linearnych nóżkach, bo prezentują się bardziej nowocześnie, ale i nie przytłaczają wnętrza, ale też łatwiej jest utrzymać czystość. Jeżeli jednak wasza sypialnia jest nader przestronna i cenicie styl kolonialny to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ciężkie, masywne meble.

Krok 3: wybór dodatków

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że dodatki tworzą klimat. Jednak nie należy z nimi przesadzać, bo sypialnia nie powinna być przebodźcowana. Lepiej postawić na minimalne dodatki. Mogą to być ramki ze zdjęciami. Na ścianie można przywiesić plakaty w antyramach. Dobrze sprawdzają się dekoracyjne świeczki. A jeżeli chcecie optycznie powiększyć wnętrze to polecamy zawieszenie dekoracyjnego lustra, które jeszcze będzie rozświetlać przestrzeń.