Nieruchomości w Warszawie - mieszkanie od dewelopera

Co powinna zawierać umowa, którą podpiszesz kupując mieszkanie do dewelopera w Warszawie? Sprawdzamy, jaki elementy zawierają umowy przygotowane przez firmy, które pilnują najwyższych standardów wypracowanych przez branżę deweloperską.

Zajrzyjmy do Kodeksu Dobrych Praktyk przygotowanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich (należy do nich m.in. spółka Dantex https://www.dantex.pl/)

Mieszkanie od dewelopera w Warszawie - co w umowie

Zgodnie z Kodeksem, umowa pomiędzy deweloperem, a klientem powinna zawierać:

  • opis przedmiotu umowy,
  • termin rozpoczęcia inwestycji (budowy),
  • czas trwania inwestycji,
  • zobowiązanie, że roboty budowlane wykonywane przez firmy wykonawcze na rzecz firmy deweloperskiej objęte są rękojmią i co najmniej trzyletnią gwarancją,
  • cenę wraz z podziałem na elementy składowe,
  • warunki płatności,
  • informację o zastosowanych materiałach i technologiach użytych do realizacji budowy.

Warto pamiętać, że firma deweloperska, która należy do PZFD powinna udostępnić klientowi kompletną informację o inwestycji. Jednym z głównych elementów takiej informacji jest projekt umowy - napisanej przejrzystym, zrozumiałym językiem bez wprowadzających w błąd dwuznaczności.

Deweloper, z którym rozmawiasz o zakupie mieszkania w Warszawie, proponuje umowę bez tych elementów? Rozważ - dla własnego bezpieczeństwa - mieszkanie od dewelopera, który przestrzega dobrych praktyk. Taką firmą jest m.in. spółka Dantex, która od ponad 25 lat stawia domy w Warszawie i znakomicie zna rynek nieruchomości w Warszawie.

Dantex realizował znane inwestycje, m.in. Rondo Wiatraczna – to budynek z 18-kondygnacjami, galerią handlową, biurami i prawie 500 apartamentami mieszkaniowymi. Teraz oferuje apartamenty w nowoczesnych budynkach na Woli (Wolala i Wola Nowa), we Włochach (Osiedle Aurora) oraz na Ursusie (Ursus Vita).