Policja Świdnica: Zastępca Dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI) z wizytą w Komendzie Głównej Policji
Donald Alway, Zastępca Dyrektora Federalnego Biura Śledczego, odpowiedzialny jednocześnie za prace Departamentu ds. Broni Masowego Rażenia, był gościem spotkania zorganizowanego 31 marca 2022 roku w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. Wydarzenie to stanowi kolejny krok na drodze do coraz szerszej i bliższej współpracy polskiej Policji z FBI.
Zastępcę Dyrektora Federalnego Biura Śledczego oraz towarzyszących mu gości przyjął Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy strony amerykańskiej, a jego najważniejszym celem było przedyskutowanie możliwości zwiększonego zaangażowania polskiej Policji oraz Federalnego Biura Śledczego we wspólne projekty szkoleniowe, wsparcie operacyjne oraz dwustronną wymianę informacji w zakresie zapobiegania, wykrywania i zwalczania zagrożenia bronią masowego rażenia.
O tym, że polska Policja z uwagą podchodzi do tego typu zagadnień świadczy m.in. fakt zaawansowanej współpracy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA ze stroną amerykańską. Policyjni antyterroryści już od 2011 roku, to jest w okresie przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, korzystają z amerykańskich rozwiązań, doświadczeń, wiedzy i sprzętu, a polsko-amerykańska współpraca w tym zakresie była rozwijana w latach późniejszych i trwa do dziś.
Zorganizowane w Komendzie Głównej spotkanie stanowiło więc okazję do ponownego przedyskutowania zagadnień ważnych z punktu widzenia wspólnego bezpieczeństwa. Jak podkreślił Komendant Główny Policji, wojna w Ukrainie w naturalny sposób wyczula nas na zagrożenia związane z możliwością użycia środków masowej zagłady, co od całej Policji wymaga szczególnej gotowości i przygotowania.
Mając na uwadze obecną sytuację w Ukrainie, Zastępca Dyrektora Federalnego Biura Śledczego podkreślił wagę i znaczenie partnerskiej współpracy z polską Policją oraz zapewnił o pełnym wsparciu FBI dla wspólnych przedsięwzięć. Jednym z nich będzie możliwość aktywnego udziału polskich policjantów w programach szkoleniowych, realizowanych przez specjalistów z FBI.
Obok Komendanta Głównego Policji, w spotkaniu udział wziął także Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Paweł Półtorzycki, Dowódca Centralnego Poddodziału Kontrterrorystycznego BOA” insp. Dariusz Zięba, Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji insp. Paulina Filipowiak oraz Dyrektor Głównego Sztabu Policji insp. Adam Kachel.
(BMWP KGP, foto: BKS KGP)
Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy,
policja.pl/pol/aktualnosci/216468,Zastepca-Dyrektora-Federalnego-Biura-Sledczego-FBI-z-wizyta-w-Komendzie-Glownej-.html
Ostatnie Artykuły

Zanim dzieci ruszą na wycieczkę - w Świdnicy czeka policyjny punkt kontroli

W całym kraju kierowcy usłyszą ostrzeżenie o groźnych punktach

Burkatów połączy rekonstrukcję bitwy z ogniem Nocy Świętojańskiej

W Bystrzycy Górnej wraca Puchar Strefy MTB Sudety i mocna walka na trasach

ŚOK skraca dzień pracy, a Świdnica wchodzi w koncertowy rytm

Żarowskie ogrody zachwycają. Rusza ostatnia prosta zgłoszeń do konkursu

Wojsko kusi szkoleniem i pensją od pierwszego dnia służby

Darmowy tor przed testem do Policji - kandydaci sprawdzą formę we Wrocławiu

W Żarowie ruszy mycie pojemników na bioodpady. Prace według harmonogramu

W altanie rusza letni cykl. Dziewięć niedziel z muzyką na żywo w Świdnicy

Pakiety medyczne a organizacja leczenia – jak uporządkować proces od wizyty do diagnozy?

Internet dla gracza i streamera - jak dobrać łącze?

Przy Olszańskiej w Stanowicach powstanie chodnik. Zakończy lukę przy drodze

Strzegomscy uczniowie pokazali, że pierwsza pomoc to coś więcej niż szkolna teoria
Przydatne dane teleadresowe
- SPZOZ Trawniki - rejestracja, godziny, telefony i dojazd
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej - kontakt, pomoc żywnościowa, usługi opiekuńcze
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Marcinowicach - kontakt, godziny, świadczenia
- Starostwo Powiatowe w Świdnicy - kontakt, godziny, wydziały
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy - kursy, pracownie i egzaminy
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świebodzicach - kontakt, zapisy, wsparcie
