W sobotę 14 maja br. odbędzie się Noc Muzeów 2022. Komenda Główna Policji weźmie w niej udział już po raz ósmy. W ramach Nocy Muzeów w godzinach od 18:00 do 22:00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu przy ulicy Orkana 14 Warszawie, gdzie mieści się Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji Komendy Głównej Policji.

Można będzie zobaczyć m.in. ekspozycję poświęconą historii i tradycji POLICJI PAŃSTWOWEJ / POLICJI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO oraz wysłuchać prelekcji dotyczącej służby policyjnej w okresie międzywojennym oraz udziału funkcjonariuszy Policji Państwowej w strukturach konspiracyjnych Polskiego Państwa Podziemnego w latach niemieckiej okupacji. Zwiedzający będą mogli również obejrzeć zrekonstruowany gabinet Komendanta Głównego Policji Państwowej z okresu międzywojennego XX wieku.

Zaprezentowane zostanie też wyposażenie funkcjonariusza z okresu międzywojennego oraz przedstawione zostaną krótkie scenki rodzajowe ukazujące policyjną służbę na terenie przedwojennej Warszawy. Przeprowadzony zostanie krótki konkurs z nagrodami rzeczowymi dla zwiedzających.

Ponadto zaproszeni rekonstruktorzy zaprezentują umundurowanie funkcjonariuszy Policji Państwowej oraz przedstawią historię munduru policyjnego. Uzupełnieniem będzie film o Policji Kobiecej w Polsce.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Podczas wizyty w Biurze Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP, każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów w KGP. Przygotowano również szereg upominków z logo Policji.

Serdecznie zapraszamy.

(BEH-MP KGP)

REGULAMIN „NOCY MUZEÓW” W BIURZE EDUKACJI HISTORYCZNEJ – MUZEUM POLICJI KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI
1. „Noc Muzeów” w Biurze Edukacji Historycznej – Muzeum Policji Komendy Głównej Policji, odbywa się w dniu 14 maja 2022 roku (sobota) od godz. 18.00 – 22.00 przy ul. Orkana 14 w Warszawie.
2. Wstęp do Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji Komendy Głównej Policji jest bezpłatny.
3. Jednocześnie na terenie obiektu przebywać może maksymalnie 20 osób, z uwagi na niewielką przestrzeń w obiekcie przy ul. Orkana 14 w Warszawie.
4. Zwiedzanie obiektu odbywać się będzie w sekwencjach 30 minutowych. Pierwsza grupa rozpoczyna zwiedzanie od godz. 18.00, ostatnia grupa zostanie wpuszczona do obiektu o godz. 21.30.
5. Poruszanie się po obiekcie Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP poza wytyczonymi szlakami zwiedzania jest zabronione.
6. W trakcie zwiedzania należy stosować się do poleceń wydawanych przez przewodników, pracowników służb ochrony oraz organizatorów.
7. W pierwszej kolejności obiekt Biura mogą zwiedzać osoby starsze, niepełnosprawne, kobiety w ciąży lub matki z małymi dziećmi.
8. Dzieci do lat 13 mogą zwiedzać gmach Komendy Głównej Policji tylko w towarzystwie dorosłych opiekunów.
9. Opiekunowie osób niepełnoletnich ponoszą odpowiedzialność za zachowania podopiecznych oraz szkody będące wynikiem celowych uszkodzeń lub zniszczeń eksponatów, urządzeń lub innych elementów znajdujących się w obiekcie.
10. Uczestnikom wydarzenia zabrania się zabierania ze sobą jakichkolwiek przedmiotów stanowiących własność Komendy Głównej Policji oraz niszczenia i dewastowania mienia należącego do Komendy Głównej Policji.
11. Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa na terenie obiektu przy ulicy Orkana 14 w Warszawie nie zostaną wpuszczone osoby:
a) będące pod wpływem alkoholu, środków odurzających, środków psychotropowych lub innych podobnie działających,
b) posiadające broń, materiały wybuchowe pirotechniczne, pojemniki pod ciśnieniem, alkohol, narzędzia ostre, inne przedmioty niebezpieczne, itp.
c) zachowujące się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób, który zagraża bezpieczeństwu zbiorów, zakłóca porządek zwiedzania przez innych zwiedzających lub narusza ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.
12. W Biurze Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP obowiązuje zakaz:
a) spożywania alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie
działających środków, b) palenia tytoniu,
c) wprowadzania zwierząt, z wyłączeniem psów przewodników,
d) wchodzenia do pomieszczeń nieprzeznaczonych dla zwiedzania,
e) wnoszenia bagażu dużego formatu oraz pozostawiania jakichkolwiek przedmiotów
osobistych,f) przenoszenia eksponatów i elementów wyposażenia Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP poza miejsce ich ekspozycji,
g) fotografowania, nagrywania dźwięku i obrazu w obiekcie przy ulicy Orkana 14 w Warszawie w siedzibie Biura Edukacji Historycznej - Muzeum Policji KGP.
13. W przypadku ogłoszenia alarmu np. pożarowego, zwiedzający zobowiązani są do natychmiastowego opuszczenia Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji Komendy Głównej Policji wskazanymi wejściami i do podporządkowania się poleceniom osób kierujących akcją ewakuacyjną.
14. Wszystkie osoby wchodzące na teren obiektu mogą być poddane kontroli z wykorzystaniem technicznych urządzeń kontrolnych.
15. Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP nie odpowiada za teren poza ogrodzeniem obiektu.
16. Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP podaje do wiadomości, że budynek Biura wraz z przyległym terenem jest nadzorowany przez system telewizji dozorowanej.
17. Wejście na teren obiektu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
18. Na osoby nieprzestrzegające Regulaminu, który obowiązuje na całym terenie Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP, i niereagujące na upomnienia personelu, może zostać nałożony obowiązek opuszczenia obiektu i terenu wydarzenia.


Pliki do pobrania

  • Regulamin Nocy Muzeów

    207.03 KB