Technologia jonizująca w oczyszczaczach powietrza. Co musisz o niej wiedzieć?

Ogólnie rzecz biorąc, oczyszczacze powietrza są bardzo pomocne w utrzymaniu zdrowego powietrza w pomieszczeniach. Jednak jedynym problemem jest to, że nie mogą one usunąć wszystkich zanieczyszczeń z powietrza. Jeśli masz alergie lub inne choroby układu oddechowego, to być może będziesz musiał zainstalować system filtracji powietrza obok swojego oczyszczacza powietrza. Jeśli chcesz utrzymać zdrowe powietrze w pomieszczeniach, powinieneś mieć w swoim domu jonowy oczyszczacz powietrza.

Rodzaje jonowych oczyszczaczy powietrza

  • Jonizator: Ten typ oczyszczacza powietrza wykorzystuje dodatnio naładowane elektrody do przyciągania ujemnie naładowanych cząstek powietrza, takich jak pyłki, kurz i lotne związki organiczne. Zjonizowane powietrze jest kierowane przez filtr, który zatrzymuje zebrane zanieczyszczenia. Jonizatory są dobre dla dużych przestrzeni i są używane do usuwania dymu i zapachów z powietrza. -
  • Generator jonowy: Ten oczyszczacz powietrza wykorzystuje pole statyczne tworzone przez ujemnie naładowane kryształy jonowe. Pole statyczne przyciąga i zbiera cząsteczki unoszące się w powietrzu.
  • Ionic Cleaner: Ten oczyszczacz powietrza wykorzystuje jony ujemne, światło UV i filtr węglowy do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Jest bardziej wydajny niż generatory jonowe i może być używany do oczyszczania powietrza w małym pomieszczeniu. -
  • Hybrid Air Purifier: To połączenie oczyszczaczy jonowych i jonowych może być stosowane do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach w dużym pomieszczeniu.

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie jonowego oczyszczacza powietrza

  • Przepływ powietrza: Oczyszczacz powietrza o dużym przepływie powietrza może skutecznie oczyścić duże pomieszczenia wewnętrzne. Dobry przepływ powietrza ma kluczowe znaczenie dla skutecznego procesu oczyszczania.
  • Zużycie energii: Wydajny jonowy oczyszczacz powietrza zużywa mniej energii, a zatem jego eksploatacja kosztuje mniej. Zawsze wybieraj oczyszczacz powietrza, który posiada oznaczenie Energy Star.
  • Hałas: Oczyszczacze powietrza o bardzo wysokim poziomie hałasu mogą zakłócać Twój sen, zwłaszcza jeśli używasz go w małym pomieszczeniu. Zawsze wybieraj oczyszczacz powietrza, którego poziom hałasu mieści się w przedziale od 50 do 70 decybeli.