Świdnica zaprasza seniorów na webinarium Bezpieczne płatności w Internecie 17 września

2 min czytania
Świdnica zaprasza seniorów na webinarium Bezpieczne płatności w Internecie 17 września

Bezpłatne spotkanie online dla seniorów i ich opiekunów o oszustwach w sieci – 17 września 2025, 10:00–12:30. Zarejestruj się indywidualnie lub zgłoś grupę z domu seniora czy biblioteki.

  • Przyjdź lub zorganizuj grupę w Świdnicy na webinarium
  • Dowiedz się jak dołączyć i co przygotować
  • Wykorzystaj spotkanie praktycznie i chroń finanse bliskich

Przyjdź lub zorganizuj grupę w Świdnicy na webinarium

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku CEDUR, zaprasza seniorów i ich opiekunów na spotkanie online dotyczące bezpiecznych płatności w sieci. W wydarzeniu współpracują Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komenda Główna Policji, a udział jest bezpłatny. Webinarium odbędzie się 17 września 2025 roku w godzinach 10:00–12:30.

Zgłoszenia mogą być indywidualne lub grupowe. Pracownicy domów seniora, klubów seniora, centrów aktywności, domów pomocy społecznej i placówek społeczno-kulturalnych (np. biblioteki, domy kultury) mogą zapisać większą liczbę uczestników, wskazując przybliżoną liczbę osób w formularzu.

Dowiedz się jak dołączyć i co przygotować

Rejestracja odbywa się przez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Potwierdzenia udziału organizatorzy wysyłają do 16 września 2025 roku; zgłoszenia przesłane w dniu webinarium będą potwierdzane i zapraszane na bieżąco. Aby wziąć udział, potrzebne jest stabilne łącze internetowe. Można dołączyć przez przeglądarkę internetową lub aplikację Cisco Webex. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa wraz z zaproszeniem i linkiem do spotkania.

Wykorzystaj spotkanie praktycznie i chroń finanse bliskich

Webinarium ma zwiększyć świadomość dotyczącą najnowszych metod działania cyberprzestępców i pokazać praktyczne sposoby ochrony przed oszustwami przy płatnościach online. To okazja, by opiekunowie i seniorzy otrzymali rzetelną wiedzę prosto od instytucji nadzorczych i policyjnych. Lokalne placówki w Świdnicy, które pomogą w organizacji grupowych pokazów, mogą ułatwić starszym osobom bezpieczne uczestnictwo i wspólne przećwiczenie dobrych nawyków.

na podstawie: Policja Świdnica.

Autor: krystian