W naszym społeczeństwie zdarzają się sytuacje, które zmuszają do refleksji nad odpowiedzialnością za kierownicą. Ostatni przypadek 34-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który pod wpływem alkoholu zdecydował się prowadzić pojazd, stanowi przestrogę dla wszystkich kierowców. Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, brak aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu to tylko część problemów, z jakimi musi się teraz zmierzyć.
- Mężczyzna prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości - miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
- W wyniku nowych przepisów stracił nie tylko prawo jazdy, ale również swój samochód.
- Pojazd został odholowany na strzeżony parking.
- Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Kiedy patrzymy na drogi naszego miasta, każdy z nas oczekuje bezpieczeństwa. Niestety, nieodpowiedzialne zachowania niektórych kierowców wciąż stają na przeszkodzie temu bezpieczeństwu. Policjanci z Posterunku Policji w Słotwinie, podczas rutynowej kontroli na jednej z ulic, zauważyli niepewny styl jazdy Forda Focus. Okazało się, że kierujący nim 34-latek był nietrzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone badanie.
Wprowadzone niedawno zaostrzone przepisy mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Strażnicy prawa nie mają wątpliwości co do ich zastosowania - w przypadku przekroczenia 1,5 promila alkoholu w organizmie, kierujący musi liczyć się z utratą swojego pojazdu. To silny sygnał dla wszystkich, że za nieodpowiedzialność na drodze płaci się wysoką cenę.
Przypadek mieszkańca powiatu świdnickiego jest jednym z wielu, których świadkami są nasze lokalne służby. Każda taka sytuacja to przypomnienie, że za kierownicą powinniśmy zachować nie tylko trzeźwość umysłu, ale i odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Niech ten przypadek będzie przestrogą przed lekkomyślnym podejściem do przepisów ruchu drogowego.
Warto pamiętać, że od 14 marca obowiązują nowe, zaostrzone kary. Nie tylko utrata samochodu, ale i możliwość pozbawienia wolności to realne konsekwencje dla tych, którzy zdecydują się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Społeczność lokalna powinna traktować te przepisy jako kolejny krok w kierunku bezpieczniejszych dróg dla wszystkich.
Źródło: Policja Świdnica