Wzmacnianie lokalnej edukacji i gospodarki poprzez współpracę Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy z przedsiębiorstwem „Wagony Świdnica” to krok ku przyszłości. To porozumienie, podpisane niedawno, otwiera uczniom drzwi do praktycznej nauki i przekłada się na lepsze perspektywy zawodowe dla młodych mieszkańców naszego miasta.
- 27 lutego w siedzibie „Wagony Świdnica” doszło do podpisania porozumienia o współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych w Świdnicy.
- Wcześniej, 12 lutego, podobne porozumienie zawarto z firmą Colgate-Palmolive, co wskazuje na wzrost znaczenia współpracy szkół z lokalnym biznesem.
- W trakcie uroczystości, przedstawiciele obu stron – Bogdan Leśniański, Karolina Loc-Okołowicz i Krzysztof Anklewicz – wyrazili determinację do dalszego rozwijania współpracy i wsparcia dla inicjatyw edukacyjnych.
- Porozumienie otwiera uczniom możliwości zdobycia praktycznych doświadczeń oraz wsparcia od doświadczonych pracowników.
- Zygmunt Worsa, Wicestarosta Świdnicki, podkreślił, że współpraca ta przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego i stworzy bazę dla przyszłych specjalistów.
- Krzysztof Anklewicz zaznaczył, że porozumienie jest kamieniem milowym w tworzeniu partnerstwa korzystnego dla uczniów, szkoły i przedsiębiorstwa.
- W ramach współpracy planowane jest zatrudnienie najzdolniejszych absolwentów.
Współpraca pomiędzy szkołą a przedsiębiorstwem to nie tylko szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego przez uczniów, ale także budowanie mostów między teorią a praktyką w edukacji. Ta inicjatywa ma szansę znacząco wpłynąć na rozwój lokalnego rynku pracy, dostarczając mu wykwalifikowanych i dobrze przygotowanych do zawodu pracowników. To także dowód na to, że lokalne społeczności potrafią efektywnie łączyć siły na rzecz wspólnego dobra, co w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści zarówno dla młodych ludzi, jak i dla całości świdnickiego środowiska gospodarczego.
"– Współpraca pomiędzy zakładem „Wagony Świdnica” a Zespołem Szkół Mechanicznych w Świdnicy otwiera nowe możliwości dla uczniów, którzy będą mieli dostęp do praktycznych doświadczeń oraz wsparcia ze strony doświadczonych pracowników zakładu" – podkreśla Prezes Bogdan Leśniański, odnosząc się do znaczenia tej współpracy.
Podpisane porozumienie to wyraz wspólnych aspiracji i zaangażowania obu stron w proces edukacyjny, co stanowi wzór do naśladowania dla innych przedsiębiorstw i instytucji edukacyjnych w regionie. To z pewnością otwiera nowy rozdział w historii świdnickiego „mechanika”, dając jego uczniom realną szansę na rozwój i zdobycie cennego doświadczenia już na etapie kształcenia.
Na podst. Starostwo Powiatowe w Świdnicy