UM Świdnica: Spektrum - więcej niż kino, miejsce dyskusji i pasji
W naszym mieście kultura filmowa nabiera międzynarodowego wymiaru dzięki nowemu projektowi Dyskusyjnego Klubu Filmowego Spektrum. Inicjatywa ta, wspierana przez Wrocławską Fundację Filmową oraz lokalny ośrodek kultury, przenosi na wielki ekran historie, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
  1. Projekcje filmowe odbędą się w Świdnickim Ośrodku Kultury.
  2. Bilety na każdy seans w cenie 10 zł.
  3. Tematyka pierwszych pokazów to "Bliscy obcy".
  4. Spektrum staje się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym, z październikowymi projekcjami w Czechach.

Każdy z filmów zaprezentowanych podczas pierwszych spotkań klubu opowiada o różnych aspektach obcości - od kulturowej po geograficzną. To nie tylko szansa na zobaczenie wyjątkowych produkcji, ale również okazja do głębokiego zrozumienia i rozmowy o tym, co nas różni, a co łączy.

"To, że Spektrum odbywa się w małym i pięknym miasteczku na Dolnym Śląsku, z dala od dużych aglomeracji miejskich, przekuliśmy w atut. Konkursowe słowo 'Bliżej', dzięki niezmiernie wrażliwej i ciepłej publiczności, płynnie przekształciło się w bliskość" – mówi Paweł Kosuń, dyrektor artystyczny festiwalu.

Program nadchodzących projekcji obejmuje takie filmy jak "Minari" Lee Isaaca Chunga, "Bestie" Rodrigo Sorogoyena oraz "Nostalgia" Mario Martone, które zostaną wyświetlone odpowiednio 25 kwietnia, 9 maja i 27 czerwca o godzinie 18:00. Każda z tych produkcji przynosi unikalną perspektywę na temat życia w obcości, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Warto zaznaczyć, że inicjatywa ta stanowi nie tylko rozrywkę, ale przede wszystkim otwiera przestrzeń na dialog i budowanie mostów między kulturami. Ekspansja projektu do Czech w październiku tego roku jest dowodem na to, że film i sztuka nie znają granic, a zrozumienie i współczucie mogą rozwijać się poprzez wspólne doświadczenia kinematograficzne.


Według informacji z: UM Świdnica