Nowa droga w Chwałkowie już otwarta dla kierowców
Chwałków świętuje! Nowo wyremontowany odcinek drogi powiatowej już otwarty
  1. 10 kwietnia zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1994 D.
  2. Projekt obejmował remont ponad kilometrowego odcinka drogi.
  3. Całkowity koszt inwestycji wyniósł niemal 4,6 mln zł.
  4. Powiat Świdnicki otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 3,6 mln zł.

Dzięki zakończeniu prac remontowych mieszkańcy Chwałkowa mogą już korzystać z nowo wyremontowanej drogi. Inwestycja ta jest częścią szerszego planu rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej w regionie, który objął już ponad 70 km dróg powiatowych.

"To kolejna i nie ostatnia inwestycja w powiatową infrastrukturę drogową. Tylko w latach 2018-2023 na remonty dróg powiatowych przeznaczyliśmy prawie 60 mln zł. Za tę kwotę udało się nam wyremontować ponad 70 km dróg pozostających w zarządzie Powiatu Świdnickiego" – podsumowuje inwestycje Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

Modernizacja drogi nie tylko znacząco poprawiła komfort i bezpieczeństwo podróżujących, ale również przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki, ułatwiając dostęp do pobliskich miejscowości oraz potencjalnych inwestycji. Wartość tego przedsięwzięcia to nie tylko wydatki na prace budowlane, ale również inwestycja w przyszłość regionu.

Warto zaznaczyć, że wkład własny Powiatu Świdnickiego wyniósł niemal 916 tys. zł, co świadczy o znacznym zaangażowaniu lokalnych władz w poprawę infrastruktury drogowej. Dzięki tym działaniom, mieszkańcy mogą cieszyć się wyższym standardem życia oraz lepszą dostępnością komunikacyjną.


Powiat Świdnicki