06.05.2022r. godz.754 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pojazdu zaparkowanego na środku ulicy Zamenhofa przy wyjeździe z parkingu. Samochód w poważnym stopniu utrudniał przejazd tą ulicą i stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Przy samochodzie zastano właściciela, który stwierdził, że pojazd z nieustalonych przyczyn samoistnie zjechał z parkingu na jezdnię. Samochód powrócił na parking a kierowcy udzielono pouczenia.

08.05.2021r. godz.1035 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące parkowania nieuprawnionego pojazdu na „kopercie” inwalidzkiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem – mandat w kwocie 800 złotych oraz 5 punktów karnych.

10.05.2022r. godz.1030 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zanieczyszczania odchodami klatki schodowej oraz podwórza budynku przy ulicy Leśnej przez psa jednego z lokatorów. Właściciel psa pomimo obowiązku sprzątania po swym pupilu nie interesował się tym tematem. Swoje zachowanie będzie musiał wytłumaczyć przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

10.05.2022r. godz.1035 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące parkowania pojazdu na „kopercie” inwalidzkiej na Placu Grunwaldzkim. Uwagę operatora zwrócił fakt, iż pojazd nie posiadał inwalidzkiej karty parkingowej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Podejrzenia operatora zostały potwierdzone. Kierowca nie posiadał stosownych uprawnień. Podobnie jak w poprzedniej interwencji sprawca wykroczenia został ukarany mandatem w kwocie 800 złotych i 5 punktami karnymi.

10.05.2021r. godz.1258 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 dotyczące parkowania pojazdu na terenie „miasteczka ruchu drogowego”. Kierowca pojazdu wjeżdżając na ten teren nie dostosował się do znaku B-1 „zakaz ruchu”. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych oraz otrzymał 5 punktów karnych.

10.05.2021r. godz.2042 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny na wózku inwalidzkim, który od kilku godzin przebywa na ulicy Łukowej. Skierowany na miejsce patrol zastał tam bezdomnego Rafała O. Mężczyzna ten w ubiegłym tygodniu po interwencji funkcjonariuszy naszej jednostki został umieszczony w „Szpitalu Latawiec” w związku z bardzo złym stanem zdrowia. Niestety szpital opuścił na własne żądanie i obecnie ponownie nadużywa alkoholu przebywając na terenie miasta. Kategorycznie odmówił przyjęcia pomocy.


Fotografia - archiwum straży miejskiej rok 1996