Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

27.12.2019r. godz. 1114dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie pracownika centrum przesiadkowego, Dworzec PKP Świdnica Miasto, dotyczące dwóch osób, które w dworcowej toalecie dla niepełnosprawnych urządzili libację alkoholową. Skierowany na miejsce patrol w toalecie zastał kobietę i mężczyznę, którzy raczyli się trunkami. Obojgu wytłumaczono jakim celom ma służyć to pomieszczenie. Interwencję zakończono wypisaniem dwóch mandatów karnych, a toalecie przywrócono jej pierwotne przeznaczenie.

28.12.2019r. godz. 342dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn leżących przy jednym z lokali w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe, gdyż jeden z mężczyzn miał bardzo poważne obrażania nogi natomiast drugi głowy. Dochodzenie w sprawie ewentualnego pobicia mężczyzn prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

28.12.2019r. godz. 2158 dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który w rejonie Placu Grunwaldzkiego zaczepiał przechodniów, uderzał rękoma w pojazdy, wychodził na jezdnię. Nietrzeźwy mężczyzna został ujęty przez patrol straży miejskiej i osadzony do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

31.12.2019r. godz. 1252dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie od mieszkańca Zawiszowa, dotyczące mężczyzny, który wyrzucił przy przystanku komunikacji publicznej na ulicy Stęczyńskiego, wiaderko odpadów spożywczych. Mężczyzna twierdził, że dokarmia w ten sposób ptaki. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i ustalił sprawcę tego czynu, który został ukarany mandatem. Należy pamiętać, iż ptactwo należy dokarmiać odpowiednią karmą dla danego gatunku. Resztki z naszych stołów stanowią natomiast doskonały pokarm dla szczurów.

31.12.2019r. godz. 1740dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie dotyczące niekompletnie ubranego mężczyzny, który na ulicy Kolejowej uderzał rękoma w szyby budynków i wykrzykiwał niezrozumiałe słowa. Skierowani na miejsce strażnicy ujęli mężczyznę i przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego.

02.01.2020r. godz. 1613dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie dotyczące łabędzia przymarzniętego do tafli lodu na Zalewie Witoszówka. Niezbędna była pomoc strażaków, którzy szybko uwolnili łabędzia. Niestety, był on bardzo osłabiony i poraniony. Ostatecznie ptak trafił pod opiekę pracowników schroniska dla zwierząt. Po rekonwalescencji łabędź odzyska wolność.