Funkcjonariusz świdnickiej komendy - przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu „Krzem”, odwiedzili maluchy ze żłobka „ Klub Dziecięcy Dzieciaki do Dzieła” w Świdnicy. Celem wizyty było przybliżenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Było to kolejne w tym roku szkolnym spotkanie najmłodszych z funkcjonariuszami, ukierunkowane na profilaktykę oraz bezpieczeństwo.

W trakcie spotkania mali słuchacze dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do żłobka, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega praca policjanta.

Na zakończenie spotkania maluchy mogły osobiście poznać psa służbowego o imieniu „Krzem”. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej, dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego zwierzęcia.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek