Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Słotwinie 32-letni rowerzysta. Nietrzeźwy mężczyzna, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, został ukarany wysokim mandatem karnym. PAMIĘTAJMY, że każdy nietrzeźwy kierujący to realne zagrożenie na drodze i decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

W piątek 5 sierpnia około godziny 19.00  na terenie gminy Świdnica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości. Męzczyzna nie był w satanie zachować prostego toru jazdy, jedąc całą szerokością drogi.

Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego potwierdziło, że jest nietrzeźwy, a w organizmie ma blisko 3 promile alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek