Radca prawny Wrocław – profesjonalne wsparcie prawneSpory z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego są szczególnie trudne dla zaangażowanych w nie osoby. Emocjonalne spojrzenie na sytuację często znacznie utrudnia podejmowanie prawidłowych decyzji i wstrzymuje nas przed podjęciem odpowiednich kroków. W wielu przypadkach najlepszym pomysłem będzie oddanie sprawy w ręce profesjonalisty, który bezstronnym okiem zaproponuje najlepsze podejście. Taką pomoc może zapewnić radca prawny posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Co podlega pod prawo rodzinne i opiekuńcze?

Prawo rodzinne i opiekuńcze to zbiór norm prawnych regulujących majątkowe i niemajątkowe stosunki między małżonkami i krewnymi. Dotyczą one wszystkich spornych sytuacji występujących pomiędzy członkami rodziny. Jako główne źródło przepisów prawa rodzinnego i opiekuńczego traktowany jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy uchwalony w 1964 r. (był wielokrotnie nowelizowany).

Jakie usługi oferuje radca prawny?

Jaką pomoc może zaoferować Ci radca prawny z Wrocławia? Szeroki zakres wiedzy osób o takich kwalifikacjach sprawia, że możemy zgłosić się z dowolną sprawą podlegającą pod przepisy prawa rodzinnego i opiekuńczego – rozwodu, separacji, ustalenia rodzicielstwa, walki o przyznanie alimentów, czy adopcji. Zakres działania ustalany jest indywidualnie i może dotyczyć jedynie porady prawnej, jak i reprezentowania przed odpowiednimi organami i pełnego pełnomocnictwa.

Radca prawny może także pomóc w: 

  • otwarciu firmy – załatwienie wszystkich formalności związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej,
  • mediacjach podczas różnego rodzaju konfliktów – pomoc w przypadku nieporozumień z kontrahentami
  • sporządzaniu i opiniowaniu umów – upewnisz się ze kontrakt został sporządzony zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • reprezentacji przed organami państwowymi – prowadzenie spraw przed organami administracji publicznej,
  • zdobyciu środków – ogarnięcie wszelakich formalności związanych z pozyskaniem finansowania na działalność gospodarczą.