Święta Wielkanocne był to czas intensywnej pracy dla dolnośląskich funkcjonariuszy. Wszystko po to, aby zapewnić na możliwie najwyższym poziomie, bezpieczeństwo mieszkańcom i osobom przebywającym na ternie naszego województwa. Podczas wydłużonego świątecznego weekendu, policjanci przeprowadzili aż 4457 różnego rodzaju interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 314 osób. Od piątku do poniedziałku włącznie, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu także 113 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 180 osób poszukiwanych. Na drogach Dolnego Śląska mundurowi obsługiwali też 8 wypadków, w których niestety zginęły dwie osoby.

Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych terenie województwa dolnośląskiego, policjanci obsługiwali 8 wypadków drogowych. Jest to jednak mniejsza liczba zdarzeń, niż niejednokrotnie odnotowuje się w ciągu dni roboczych. Wcześniejsze przykłady pokazują jednak, że brak rozwagi i nonszalancja na drogach oraz nadmierna prędkość, to nadal główne przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń.

Policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i wyeliminowali z ruchu aż 113 osób, które pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili bowiem 4457 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 314 osób i 180 poszukiwanych.

Podsumowując jednak ten okres kompleksowo i biorąc pod uwagę ilość osób przemieszczających się po drogach Dolnego Śląska, a także policyjne interwencje, można stwierdzić, że było dość spokojnie i bezpiecznie.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy
KWP we Wrocławiu