Odmieniamy Ogródek Jordanowski: Fontanna, plac zabaw i zieleniec już wkrótce
Ogródek Jordanowski wkrótce stanie się zieloną oazą wypoczynku i zabawy. Trwają zaawansowane prace nad odnowieniem tego urokliwego zakątka. W sercu miasta pojawiają się nowe atrakcje, które obiecują przyciągać mieszkańców bez względu na wiek.
  1. Montaż eleganckiego ogrodzenia i elementów placu zabaw dobiega końca.
  2. Wkrótce rozpoczną się prace związane z nasadzeniami roślin.
  3. Zainstalowana została fontanna oraz nowe alejki.
  4. Oświetlenie parkowe, monitoring, ławki, kosze i stojaki rowerowe zapewnią komfort i bezpieczeństwo.
  5. Dodatkowo, na placu zabaw pojawią się krzywe lustra i ogródek ziołowy.
  6. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska podkreśla, że finalny efekt prac ma przynieść mieszkańcom dużą satysfakcję.
  7. Zakład Ogólnobudowlany REMECO jest wykonawcą inwestycji.
  8. Projekt finansowany jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
  9. Koszt realizacji to ponad 2 mln 900 tys. zł, a prace mają zakończyć się w kwietniu tego roku.

Renowacja Ogródka Jordanowskiego to projekt, który od dawna budził zainteresowanie mieszkańców. Teren ten, znany ze swojego historycznego uroku, wkrótce zaprezentuje się w zupełnie nowej odsłonie. Dzięki staraniom miasta oraz wsparciu finansowemu z programu Polski Ład, lokalna społeczność zyska kolejne miejsce, w którym będzie mogła spędzać czas na świeżym powietrzu, ciesząc się naturą i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Na niektóre inwestycje mieszkańcy muszą czasami poczekać, bo nigdy nie będziemy dysponować środkami pozwalającymi wykonać "wszystko". Mam nadzieję, że dla świdniczan finał prac będzie wielką satysfakcją. To kolejne „zielone miejsce" rekreacji i wypoczynku, które będzie licznie odwiedzane” – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska. Wartością dodaną projektu jest nie tylko odświeżenie przestrzeni, ale także wprowadzenie elementów zwiększających bezpieczeństwo i komfort użytkowników: od monitoringów po strefy wypoczynku, które będą mogły korzystać osoby w każdym wieku.

Wizja Ogródka Jordanowskiego jako miejsca spotkań, zabaw, ale i odpoczynku staje się rzeczywistością. Czas pokaże, jak nowa przestrzeń wpłynie na życie lokalnej społeczności i czy stanie się tak samo ikonicznym miejscem, jakim była przed rozpoczęciem prac.


Według informacji z: UM Świdnica