Jeż, żabka i książka - Morelove Opowieści rozkręciły małych odkrywców

Jeż, żabka i książka - Morelove Opowieści rozkręciły małych odkrywców

FOT. Biblioteka w Świdnicy

W świdnickiej bibliotece dzieciaki wskoczyły w świat, w którym jeże, żabki i łąki mają własne historie do opowiedzenia. W Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida zrobiło się kolorowo, ruchliwie i bardzo po dziecięcemu ciekawie. 🙂

  • Morelove Opowieści wzięły na warsztat „Jeżobranie” i od razu zrobiło się żywo
  • Koło Fortuny, przeszkody i małe żabie konstrukcje, czyli biblioteka w ruchu
  • Na kolejne spotkanie warto zapisać się wcześniej

Morelove Opowieści wzięły na warsztat „Jeżobranie” i od razu zrobiło się żywo

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Morelove Opowieści najmłodsi uczestnicy poznawali książkę „Jeżobranie” Katarzyny Zych. Z tej literackiej wyprawy nie wyszli tylko z opowieścią o jeżu, ale też z garścią pytań o to, co żaba robi w jeżynach i czego może nauczyć się przy spotkaniu z kolczastym bohaterem. To właśnie takie zajęcia najlepiej pokazują, że książka potrafi porwać do zabawy szybciej niż niejedna gra na ekranie.

Koło Fortuny, przeszkody i małe żabie konstrukcje, czyli biblioteka w ruchu

Po czytelniczym początku przyszedł czas na zabawę, która mocno wciągnęła dzieci. W grze Koło Fortuny trzeba było odpowiadać na pytania, wykonywać zadania i pokonywać przeszkody, a potem przyszedł moment na działanie plastyczne ✂️. Uczestnicy przygotowali własne żabki, które później „łowiły” muchy z wcześniej zrobionych łąk. Na tych łąkach pojawiły się też kwiaty reagujące na wodę, więc cały zestaw przypominał mały, biblioteczny świat przyrody zrobiony własnymi rękami.

Na kolejne spotkanie warto zapisać się wcześniej

Następne zajęcia odbędą się 15 kwietnia o godz. 16.00 w Filii nr 5 przy ul. Morelowej 2A w Świdnicy. Liczba miejsc jest ograniczona, a udział wymaga zapisu przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://forms.gle/tJsZqzbhzFKySV369.

na podstawie: MBP w Świdnicy.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Biblioteka w Świdnicy). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.