Małe głosy, duża scena w Strzegomiu – dwie przedszkolaki pojadą dalej

Na przedszkolnej scenie w Strzegomiu było widać tremę, dumę i emocje większe niż same wykonawczynie. Dwanaścioro dzieci stanęło do muzycznego konkursu, a komisja po wszystkich występach długo nie miała łatwego zadania. Ostatecznie dwa nazwiska wybrzmiały najmocniej, bo to one pojadą reprezentować placówkę w gminnym finale. Taki konkurs pokazuje, że odwaga do śpiewania przed publicznością zaczyna się dużo wcześniej, niż wielu dorosłych przypuszcza.
- Dwanaście występów i jedna scena, na której każde dziecko miało swoją chwilę
- Komisja miała trudny wybór, a wyróżnienia trafiły do dziesięciorga dzieci
Dwanaście występów i jedna scena, na której każde dziecko miało swoją chwilę
We wtorek, 14 kwietnia, w Strzegomiu odbył się „Przedszkolny Konkurs Piosenki”. Na scenie pojawiło się 12 wykonawców – po sześć dzieci z grupy „Motylków” i „Pszczółek”. Każde z nich zaprezentowało własny utwór z podkładem muzycznym, więc dla małych uczestników był to nie tylko występ, ale też próba pamięci, rytmu i obycia z publicznością.
Organizatorom zależało na trzech rzeczach: popularyzacji piosenki dziecięcej, pokazaniu artystycznych umiejętności przedszkolaków i wyłonieniu dwojga reprezentantów na „Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej 2026”. Ten finał odbędzie się w Przedszkolu nr 1 z oddziałem integracyjnym w Strzegomiu, a już sam udział w nim jest dla najmłodszych sporym wyróżnieniem. Dla dzieci to także ważna lekcja występowania, bo scena szybko pokazuje, kto potrafi opanować emocje i po prostu zaśpiewać do końca.
Komisja miała trudny wybór, a wyróżnienia trafiły do dziesięciorga dzieci
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja musiała wskazać zarówno osoby wyróżnione, jak i dwie reprezentantki, które wystąpią dalej. Lista nagrodzonych była długa, bo poziom okazał się wyrównany, a każde dziecko wniosło na scenę coś swojego.
Wyróżnione zostały:
- Martynka Szeliga
- Anastazja Wierzbicka
- Wercia Dembiczak
- Oliwia Gawlik
- Tosia Fornal
- Julcia Lis
- Arturek Havretskyi
- Zuzia Kocój
- Maja Zawiła
- Nikolka Suchostawska
Najważniejsza wiadomość dotyczy jednak dwóch dziewczynek, które pojadą na konkurs gminny:
- Martusia Michaluk
- Miłka Cebulak
To właśnie one będą reprezentować przedszkole 24 kwietnia. Taki wybór oznacza dla dzieci nie tylko kolejne wyzwanie, ale też szansę na występ przed nową publicznością i sprawdzenie się poza własną salą. Dla reszty uczestników sam udział już był sukcesem – i to z gatunku tych, które zostają w pamięci na długo.
na podstawie: Urząd Miejski w Strzegomiu.
Ostatnie Artykuły

Najpierw szlak Góry Pyszczyńskiej, potem zabawa pod chmurką

Świadczenia alimentacyjne w Jaworzynie Śląskiej. Ważne terminy naboru

Kowbojski finał wakacji dzieci z gminy Świdnica w Western City

Roboty na drodze Bystrzyca Górna–Bojanice. Będzie objazd

Nie tylko koszenie nad Bystrzycą. Zakres prac obejmie także skarpy i drzewa

Więcej radiowozów w kilku miejscowościach. Policja wyjaśnia powód

Trzy koncerty w niezwykłych miejscach. Festiwal Bachowski zabrzmi w gminie Żarów

Klasyki, motocykle i motoryzacyjne perełki. Żarów szykuje wielkie spotkanie

Syreny alarmowe zabrzmią w gminie Jaworzyna Śląska. To będą ćwiczenia

Piosenki Fogga pod Fortem Gaj. Wieczór z polską estradą i tangiem

Małe naczynia, duża pomoc podczas upałów. Ceramiczne poidełka w Żarowie

Dmuchańce, zjeżdżalnie i wodne łódeczki. Wakacyjny wyjazd do Kowar

Szyby do maszyn rolniczych - trwałość, bezpieczeństwo i idealne dopasowanie

Pożar składowiska w Strzegomiu. 42-latek trafił do aresztu
Przydatne dane teleadresowe
- Starostwo Powiatowe w Świdniku - kontakt, godziny, wydziały i najważniejsze sprawy
- GOKSiR Świdnica - kontakt, godziny, basen, świetlice i zajęcia
- Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku - kontakt, oferta kształcenia i zapisy
- Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy - kontakt, godziny, rejestracja, filie
- Zakład Usług Komunalnych Jaworzyna Śląska - kontakt, awarie, e-BOK
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nr 1 w Mrowinach - kontakt, zasady przyjęcia i oferta
