Misie pożegnały przedszkole. W Żarowie nie brakowało wzruszeń

Na sali Bajkowego Przedszkola w Żarowie tego dnia było słychać przede wszystkim dziecięce głosy, muzykę i ciche westchnienia rodziców. Sześciolatki z grupy Misie przygotowały pożegnanie, które miało w sobie i radość, i odrobinę łagodnej melancholii. Dla nich to już ostatni przedszkolny krok przed wejściem do szkoły podstawowej. Dla dorosłych – chwila, w której dobrze widać, jak szybko zmienia się dziecięcy świat.
- Tańce i wiersze nadały pożegnaniu spokojny, ciepły rytm
- Dyplomy i upominki zamknęły pierwszy etap dziecięcej drogi
Tańce i wiersze nadały pożegnaniu spokojny, ciepły rytm
Sześciolatki pożegnały przedszkole programem złożonym z wierszy, piosenek i tańca. Występ przygotowano z myślą o uroczystym zakończeniu roku szkolnego, a publiczność nie kryła wzruszenia. Wśród zebranych byli rodzice, dziadkowie, pracownicy placówki oraz zastępca burmistrza Żarowa Kamil Nieradka i dyrektor przedszkola Bernadetta Lesiak.
To właśnie takie chwile najdobitniej pokazują, że przedszkole nie jest tylko miejscem zabawy. Dla wielu rodzin staje się pierwszą ważną wspólnotą codzienności, a pożegnanie z nią bywa małym rodzinnym świętem. Tym razem scenariusz był prosty, ale trafiał w emocje bez zbędnej oprawy.
Dyplomy i upominki zamknęły pierwszy etap dziecięcej drogi
Po części artystycznej przyszła pora na podziękowania. Dyrekcja wyróżniła rodziców, którzy angażowali się w działania na rzecz placówki, a absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Swoje życzenia oraz prezenty przekazał także Kamil Nieradka.
Od września dzieci z grupy Misie rozpoczną naukę w szkole podstawowej. To już zupełnie inny porządek dnia, więcej obowiązków i nowe wymagania, ale też początek przygody, której nie da się porównać z żadnym wcześniejszym etapem. Na razie jednak dominuje jeszcze to, co najbliższe: wakacyjny oddech, duma najbliższych i poczucie, że ważny rozdział właśnie został zamknięty.
na podstawie: Urząd Miejski w Żarowie.
Ostatnie Artykuły

154 wnioski o stypendia w gminie Żarów. Uroczystość w sierpniu

Mammobus przyjedzie do Strzegomia. Badanie piersi potrwa tylko pięć minut

Stare sikawki i precyzja. OSP Lutomia stanęła na podium w Lubnowie

Dom na Wzgórzu po remoncie. W Krzyżowej startuje wieczór z historią i muzyką

Wilków i Niegoszów szykują dożynki. Za świętem stoją wiekowa historia i ludzie

Siedem ofert i budżet bez pęknięcia. Rondo na Westerplatte bliżej przebudowy

Hiszpańska policjantka w Świdnicy. Tak wyglądała wymiana CEPOL

Zakaz kąpieli w stawie miejskim. Żarowska policja ostrzega przed ryzykiem

Małe hełmy, wielkie emocje. W Kalnie młodzi druhowie mieli swoje święto

Jedna chwila nad wodą może skończyć się tragedią na świdnickich kąpieliskach

Setki utonięć i jeden błąd, który najczęściej kończy wakacje nad wodą

53 tragedie na drogach - policja pokazuje czarną mapę wakacji 2026

Kod BLIK i chwila nieuwagi - świdniccy policjanci ostrzegają przed oszustwem

Dym z kampera na stacji w Świdnicy - policjanci byli pierwsi na miejscu
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy - kontakt, godziny, formy pomocy
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Marcinowicach - kontakt, godziny, świadczenia
- Ośrodek Kuratorski nr 4 w Świebodzicach - kontakt, godziny, dyżury kuratorów
- Urząd Stanu Cywilnego Trawniki - kontakt, wydziały, sprawy do załatwienia
- Urząd Miejski w Świebodzicach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- GOPS Dobromierz - kontakt, godziny, świadczenia i dyżury prawne
