Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku przypada w dniach 18-24 lutego. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.
 
W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” od 18 do 24 lutego 2019 roku osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy czy informacji ze strony Policji mogą zgłaszać się do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Świdnicy ul. Jagiellońska 23 , w godzinach od 8.00 do 15.00.
 
Dyżury te mają charakter interdyscyplinarny i mają na celu udzielenie pomocy ofiarom przestępstw, poinformowanie o przysługujących im prawach, jak również przekazanie informacji o działających w Świdnicy oraz  na terenie powiatu świdnickiego instytucjach pomocowych udzielających pomocy na co dzień.
 
Oficer Prasowy  
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy 
st. sierż. Magdalena Ząbek

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.