Kolejny dzień działań, których celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Codziennie świdniccy policjanci tworząc wspólne patrole z żołnierzami sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przebywają w wyznaczonym miejscu. Świdniccy funkcjonariusze apelują o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z żołnierzami z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu w ramach wspólnych patroli kontrolują osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową. Umundurowani funkcjonariusze przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych.

 

Świdniccy policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

 

Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.  Warto przypomnieć, że jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. 

 

Oficer Prasowy  
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy  
sierż. szt. Magdalena Ząbek  

Powiązane wiadomości