Oprócz działań związanych z codzienną kontrolą osób objętych kwarantanną, które mają na celu zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa Świdniccy policjanci realizują kolejne zadania min. związane z ograniczeniami w przemieszczaniu się.

Od momentu wprowadzenia nowych przepisów, które zobowiązują przewoźników do zmniejszenia ilości osób w komunikacji zbiorowej funkcjonariusze świdnickiego wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają ilości pasażerów. 
Zgodnie z nowymi przepisami w środkach komunikacji zbiorowej może przebywać połowa pasażerów w stosunku do liczby dostępnych miejsc siedzących. Kontrole odbywają się na terenie całego powiatu świdnickiego. 
 
Działania policjantów mają charakter prewencyjny, jednakże, kiedy policjanci zauważą, że środki transportu są przeładowane i ilość osób, które się w nich znajduje stanowi ewidentne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów, wówczas zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje.
Min. takie działania  mają na celu zapewnić ludziom bezpieczeństwo i  tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 
 
Niezwykle istotna jest tez edukacja społeczeństwa w  tym zakresie, dlatego każdego dnia  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wyposażenia w sprzęt nagłaśniający przypominają mieszkańcom powiatu o pozostaniu w domu o unikaniu bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi oraz  zachowaniu odpowiedniego dystansu w miejscach publicznych.
 
Oficer Prasowy  
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy  
sierż. szt. Magdalena Ząbek 

 

Galeria

Powiązane wiadomości