Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

W czasie trwania pandamii koronawirusa świdniccy funkcjonariusze zachęcają do korzystania z przygotowanej kilka lat temu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję aplikacji "Moja Komenda". Działa ona na urządzeniach mobilnych bazujących na systemach operacyjnych Android oraz iOS i pozwala min. na szybsze znalezienie podstawowych informacji, tj. adres najbliższego komisariatu, czy kontakt telefoniczny z dzielnicowym z danego rejonu służbowego.

 

Aplikację pobrać można pod poniższymi adresami:
Dla urządzeń systemu Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl
Dla urządzeń systemu iOS - https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl&mt=8

 

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
 

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Są w niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
 

Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu. Przypominamy, że w nagłych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 lu.
 

Oficer Prasowy  
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy  
sierż. szt. Magdalena Ząbek 
źródło KGP