Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki z których można by uzyskać ponad 500 porcji handlowych. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 33-letniego mężczyznę, mieszkańca Świdnicy, podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.
 
W trakcie czynności związanych z przeszukaniem mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe pudełko z zawartością białej substancji, woreczek strunowy oraz „zawiniątko foli aluminiowej z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego oraz woreczek z zawartością fioletowej substancji. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona biała substancja to amfetamina, fioletowa substancja to ekstazy, a susz roślinny to marihuana.
 
36-latek narkotyki przechowywał w zamrażalce oraz w łóżku schowane pod pościelą.
 
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 500 porcji handlowych tych narkotyków.
 
W mieszkaniu zabezpieczono także wagę elektroniczną.
 
Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty. 
 
O jego dalszym losie zadecyduje sąd
 
Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. szt. Magdalena Ząbek

Powiązane wiadomości