Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Tych błędów unikaj podczas nakładania bazy do hybryd!

Jeśli masz już za sobą pierwsze doświadczenia z hybrydami, na pewno zwróciłaś uwagę na to, że manicure wykonuje się za ich pomocą nieco inaczej, niż w przypadku tradycyjnych produktów. Oprócz lakieru potrzebujesz również specjalnej lampy, topu i bazy hybrydowej. Każdy nakładany na paznokcie produkt wymaga starannej aplikacji i zastosowania się do odpowiednich wskazówek. Dziś skupimy się na bazie do paznokci hybrydowych. Po co ją nakładamy? Jak robić to prawidłowo? Czy baza pod lakier hybrydowy jest niezbędna? Ten artykuł pomoże odpowiedzieć na te pytania.

Baza utwardzająca pod hybrydę to bardzo ważny element manicure’u utrwalanego światłem LED lub UV. Dlaczego? To właśnie dzięki niej płytka paznokcia zyskuje jednolitą powierzchnię. Zadaniem bazy hybrydowej jest wypełnienie wszelkich nierówności i ubytków. Jej cienka warstwa zapewnia lepszą przyczepność lakieru i wzmacnia płytkę paznokci, a co za tym idzie, Twój manicure zyskuje na trwałości! Podczas nakładania bazy utwardzającej pod hybrydę należy jednak zachować ostrożność i wystrzegać się popularnych błędów, które często popełniają początkujące domorosłe manicurzystki.

Baza pod lakier hybrydowy: o czym musisz pamiętać

Baza na paznokcie hybrydowe może mieć różną gęstość. Jeśli zależy Ci jedynie na wygładzeniu płytki paznokcia, postaw na rzadsze produkty. Stworzenie cienkiej warstwy wyrównującej będzie wówczas znacznie łatwiejsze. Gęste bazy utwardzające pod hybrydę to rozwiązanie dla osób, które chcą za ich pomocą minimalnie przedłużyć paznokcie. Jeśli nie zależy Ci na tym zabiegu, wybierz rzadszy produkt i nałóż jak najcieńszą warstwę. Zwrócenie uwagi na ilość nakładanej bazy pod lakier hybrydowy jest bardzo ważne. Pamiętaj, że stanowi ona podkład, którego zadaniem jest jedynie wygładzenie nierówności. Cienka warstwa bazy to również gwarancja równomiernego utwardzenia.

Bazę na paznokcie hybrydowe trzeba dokładnie wysuszyć!

Produkty różnych firm mogą różnić się czasem schnięcia. Zbyt krótki czas naświetlania bazy do paznokci hybrydowych światłem LED lub UV może sprawić, że będzie ona twarda na zewnątrz, ale wciąż płynna od strony płytki paznokcia. Może to nie tylko skrócić żywotność manicure’u, ale także doprowadzić do wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych. Należy stosować się do wytycznych producentów, które znajdziesz na opakowaniu bazy pod lakier hybrydowy. Nie bez znaczenia będzie również zastosowanie lampy o odpowiedniej mocy. W większości przypadków powinno to być minimum 48 W.

Baza do paznokci hybrydowych: nakładanie i usuwanie

Podczas nakładania bazy utwardzającej pod hybrydę szczególną uwagę należy zwrócić na precyzyjne zabezpieczenie wolnego brzegu, czyli końcówki paznokcia. Dzięki temu pod lakier nie dostanie się powietrze, co pozytywnie wpłynie na trwałość manicure’u. Nie można też zapominać o poprawnym ściąganiu lakieru i bazy hybrydowej. Niestaranne oczyszczanie paznokci zwiększa ryzyko wystąpienia alergii!

Baza hybrydowa: jaka jest dobra cena?

Ostatni błąd związany ze stosowaniem bazy do paznokci hybrydowych nie dotyczy techniki aplikacji lub czasu utwardzania. Chodzi o… sam proces wybierania odpowiednich produktów. Okazuje się, że wysoka cena wcale nie musi być jedynym wyznacznikiem jakości. Jeśli nie chcecie przepłacać za marki, które w koszt produktu mają wpisane ogromne wydatki na marketing, warto zapoznać się z ofertą Cosmetics Zone: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/Bazy-hybrydowe/364. Znajdziecie tam wysokiej jakości bazy na paznokcie hybrydowe w przystępnej cenie.