Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w trakcie codziennych służb wykorzystują terminale płatnicze, posiadanie takiego urządzenia usprawnia uiszczenie grzywny w drodze uproszczonego postępowania o wykroczenie. Takie rozwiązanie nie tylko uchroni nas przed konsekwencjami niezapłacenia mandatu karnego w przypadku zagubienia druku czy roztargnienia, ale przede wszystkim jest udogodnieniem dla kierowców.

Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie w ruchu drogowym i został na nich nałożony mandat karny, od razu po jego otrzymaniu mogą dokonać płatności bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej.

Policjanci świdnickiej drogówki wyposażeni są w terminale płatnicze, które są udogodnieniem dla kierowców i pozwalają w bezpieczny sposób dokonać transakcji.
 

Taka możliwość znacznie ułatwia funkcjonariuszom postpowanie głównie z obcokrajowcami, których przybywa nie tylko w naszym mieście ale również na terenie całego  kraju. Kierowca nie musi już posiadać przy sobie waluty polskiej podczas każdego  przejazdu przez granicę. W przypadku ujawnienia przez mundurowych wykroczenia w ruchu drogowym taki kierowca nie musi także szukać żadnego punktu wymiany walut, co czasem było bardzo czasochłonne.
Zapłata za nałożoną grzywnę przy wykorzystaniu terminala jest szybka, bardzo prosta i bezpieczna. Mundurowi zawsze weryfikują dane kart bankomatowych, a sprawca wykroczenia decyduje o formie płatności. Jeśli ktoś ma ochotę może to również zrobić w tradycyjny sposób dokonujac przelewu internetowego, płacac na poczcie czy w banku.