Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Komisariat Policji w Strzegomiu zyskał ogólnodostępny samoobsługowy alkomat. Teraz każdy może przyjść do jednostki Policji i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni czy już możemy wsiąść za kierownicę.

Ogólnodostępny alkomat, który w całości sfinansowany został z budżetu Gminy Strzegom, ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę samochodu. Taka profilaktyka będzie miała wpływ na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na ulicach.

Każda osoba, może przyjść do komisariatu i wykonać samodzielnie oraz bezpłatnie badanie stanu trzeźwości. Urządzenie zamontowano w dostępnej części budynku przy dyżurce.

Jak wykonać badanie alkomatem? Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta, a tuż nad nim umieszczona jest instrukcja obsługi tego sprzętu.

Alkomat udostępniony jest mieszkańcom całodobowo.

Urządzenie poinstruuje nas jak krok po kroku przeprowadzić badanie, które zakończy się wynikiem w postaci wskazania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.