W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu świdnickiego, funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Grodziszczu. Podczas spotkania funkcjonariusz zaprezentował pierwszoklasistom zarówno pracę mundurowych, ale także przekazał wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole oraz w domu.

Sierż. szt. Michał Rzepecki -funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy odwiedzilł uczniów klas I Szkoły Podstawowej w Grodziszczu, gdzie w trakcie zabawy z dziećmi starał się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, ale także bezpieczeństwa najmłodszych w szkole czy w domu.

Młodzi słuchacze w trakcie zabaw i konkursów z policjantem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Policjant przekazał także słuchaczom cenne porady, jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi oraz w przypadku napotkania niebezpiecznego zwierzęcia. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek