Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych . Młody mężczyzna wzbudził zainteresowanie mundurowych spacerując o 1:00 w nocy w po jednej z ulic Świdnicy i próbując sztuczek z „czapką niewidką”. Podczas kontroli policjanci przy mężczyźnie ujawnili i zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji handlowych narkotyków. Kolejne porcje zabezpieczono podczas przeszukania mieszkania mężczyzny. Teraz o losie 35-latka zdecyduje Sąd.

 Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta ok 1:00 w nocy zauważyli idącego młodego mężczyznę. Na widok zbliżającego się do niego radiowozu, nocny spacerowicz postanowił stać się niewidocznym i niczym „czapkę niewidkę” zaciągnął kaptur na głowę ile tylko pozwolił materiał bluzy...kiedy to nie pomogło i próbował jeszcze zmienić kierunek spaceru.

Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 35-latku woreczek foliowy, z zawartością białego proszku. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Ale jak się okazało po przeszukaniu mieszkania mężczyzny, 35-latek miał jeszcze inne „zapasy”. W mieszkaniu policjanci ujawnili susz koloru zielono-brunatnego. Zabezpieczony susz okazał się marihuana co potwierdziły wstępne badania narkotesterem

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 100 porcji handlowych tych narkotyków.

Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 35-latek do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego w sprawie usłyszał już zarzuty, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, teraz Sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

 

Oficer Prasowy 

Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy 

mł. asp. Magdalena Ząbek