Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Świdnica

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców gminy Marcinowice, dzielnicowi z Posterunku Policji w Marcinowicach odwiedzili pobliskie przedszkole. Podczas spotkania funkcjonariusze zaprezentowali maluchom zarówno pracę, jak też wyposażenie mundurowych, ale także przekazali wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole oraz w domu.

Dzielnicowi z Marcinowic wraz z maskotką dolnośląskiej Policji odwiedzili kolejną placówkę oświatową, gdzie w trakcie zabawy z dziećmi starali się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły,ale także bezpieczeństwa najmłodszych w szkole czy w domu.

Asp.szt. Piotr Król oraz mł. asp. łukasz Piech w towarzystwie Komisarza Lwa maskotki dolnośląskiej Policji odwiedzili najmłodszych z Publicznego Przedszkola w Marcinowicach .

Młodzi słuchacze w trakcie zabaw i konkursów z policjantami, a także z Komisarzem Lwem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również sprzęt będący na wyposażeniu policji oraz każdy z bliska mógł obejrzeć policyjny radiowóz.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa o których przypominać będą im elementy odblaskowe które najmłodsi otrzymali na koniec spotkania.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek