Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 25-letni mieszkaniec Świdnicy, który zdecydował się wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ale za to promile w organizmie. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Kierujący został zatrzymany, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po północy z 20 na 21 listopada br. dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Stary Jaworów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki VW, 25-letni mieszkaniec Świdnicy, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem w wyniku, czego wjechał do przydrożnego rowu, a następnie pojazd dachował.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jednak to nie był to koniec kłopotów 25-latka, bo jak wykazały systemy policyjne mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za spowodowanie kolizji mężczyzna został już ukarany wysokim mandatem karnym, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Apelujemy! Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętaj, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy KPP Świdnica