Przypominamy. Jeżeli sąd zakazał ci poruszania się pojazdami, nie wsiadaj za kierownicę, gdyż popełniasz przestępstwo..... zbagatelizował ten fakt 25-letni mieszkaniec Świdnicy zatrzymany wczoraj na terenie Modliszowa. W związku z tym zdarzeniem świdniccy funkcjonariusze ponownie przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z dróg To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

25-letni mieszkaniec Świdnicy to kolejny kierujący, który poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna poruszał się samochodem marki VW, kiedy około godziny 16.30 został zatrzymany na terenie Modliszowa gm. Świdnica przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Świdnicy, 25-latek ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek