43-letnią kierującą z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali wczoraj popołudniu funkcjonariusze Policji z Posterunku w Marcinowicach, a kilka godzin później 41-letniego mężczyznę z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali mundurowi z Posterunku Policji w Dobromierzu. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze ponownie przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z ulic powiatu świdnickiego. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

43-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego poruszała się samochodem osobowym marki VW bez prawa jazdy. Kobieta została  zatrzymana około godziny 17:00 na terenie gminy Marcinowice przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Marcinowicach. Policjanci ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Świdnicy z marca 2022 roku, 43-latka ma aktywny, aż do marca 2025 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Kilka godzin później, na terenie gminy Dobromierz mundurowi z Posterunku z Dobromierza zatrzymali 41-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który poruszał się samochodem osobowym marki Fiat bez prawa jazdy. Policjanci ustalili, że na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Świdnicy z lipca 2022 roku, 41-latek ma aktywny do lipca 2023 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Świdniccy policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Mówimy stanowcze NIE wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominamy, że prowadzimy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

Oficer Prasowy KPP Świdnica

mł. asp. Magdalena Ząbek