Listwy przypodłogowe drewnopodobne

Listwy przypodłogowe drewnopodobne to funkcjonalne elementy dekoracyjne, które służą do wykończenia podłogi na łączeniu ze ścianą. W przeciwieństwie do droższych tradycyjnych listew wykonanych z drewna, profile drewnopodobne są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak PCV czy płyta MDF, które wyglądem imitują drewno ale są dużo łatwiejsze w konserwacji.

Listwy drewnopodobne to obecnie jeden z najnowszych trendów w modzie i atrakcyjne rozwiązanie, dzięki któremu w efektowny sposób można połączyć powierzchnię podłogi ze ścianą. Produkt doskonale odwzorowuje naturalne drewno i cieszy się dużą popularnością wśród klientów poszukujących funkcjonalnej dekoracji stosunkowo niskim kosztem. Odwzorowanie struktury drewna jest dosłownie w skali 1 do 1, a kupujący ma pewność, że listwa drewnopodobna z czasem się nie odkształca jak jej naturalny odpowiednik.

Materiał, z którego listwy przypodłogowe drewnopodobne zostały wykonane jest wodoodporny i nie wchodzi w reakcję z wilgocią. Dzięki temu, bez obaw można myć podłogi i nie martwić się, że to jakoś negatywnie wpłynie na strukturę bądź barwę listwy. Wysokiej jakości profile drewnopodobne gwarantują wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania pomieszczenia. Można zatem montować je nie tylko w salonach, biurach czy sypialniach ale także w łazienkach, kuchniach i przedpokojach.

Na rynku dostępne są listwy przypodłogowe drewnopodobne w wielu różnych wzorach, rozmiarach a także kolorach. To sprawia, że produkt jest niezwykle uniwersalny i z łatwością dostosuje się do indywidualnych potrzeb klienta. Każdy znajdzie dekor, który idealnie trafi w potrzeby aranżacyjne wnętrza. Profile drewnopodobne staną się eleganckim dodatkiem do pomieszczeń urządzonych zarówno klasycznie jak i w nowoczesny sposób.

Listwy drewnopodobne to nie tylko atrakcyjna dekoracja. Ich główną cechą jest maskowanie szczelin i nierówności na łączeniu ściany z podłogą i ochrona przed obiciami. Modele, posiadające specjalna wnękę ukryją również nieestetycznie wyglądające okablowanie.