Świdniccy policjanci w ramach współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, w siedzibie wyżej wymienionej placówki, przeprowadzili dziś działania profilaktyczne związane z programem „Wzorowy senior”. Mieszkańcy odwiedzający lokalną placówkę ZUS mogli dowiedzieć w jaki sposób oszukują przestępcy, jakich metod używają oraz co zrobić, żeby nie stać się ich ofiarą i nie stracić oszczędności życia.

Funkcjonariusze świdnickiej komendy w ramach współpracy z miejscowym Zakładem Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzili dziś działania profilaktyczne związane z oszustwami na szkodę osób starszych.

Mł. asp. Michał Rzepecki i mł. asp. Magdalena Ząbek w siedzibie oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Świdnicy przeprowadzali prelekcje, której głównym tematem były oczywiście oszustwa, sposoby działania przestępców oraz rady jak nie dać się oszukać i co zrobić kiedy przekazaliśmy dane wrażliwe lub oszczędności życia. Część rozmów dotyczyła także problemów, które niekoniecznie wymagały zgłoszeń lub wizyt w komendzie.

Dzisiejszy punkt konsultacyjny został zorganizowany w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego pod nazwą „Wzorowy Senior”, a systematycznie prowadzona przez świdnickich policjantów profilaktyka w tym zakresie z pewnością pomaga podnosić świadomość seniorów z powiatu świdnickiego.


mł. asp. Magdalena Ząbek

Oficer Prasowy KPP Świdnica